Ürün Bilgileri

DC inverter kompresör ve DC fan motoru ile tamamen DC Inverter Mini VRF, küçük ticari binalar için son derece verimli bir çözüm sunmaktadır.

Dört ila dokuz oda için sadece bir dış ünite yeterlidir ve her bir oda bağımsız bir şekilde kontrol edilebilir.

Ürün Özellikleri

Esnek iç ünite bağlantısı

Akıllı kontrollü Mini VRF, maksimum esneklik ile bağımsız bölge kontrolüne olanak sağlar. Tek bir dış ünite, dokuz adede kadar iç üniteyi desteklemektedir, önemli ölçüde alan tasarrufu sağlanır. Daha az sayıda iç ünite ile arka bahçenizde dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz daha fazla alan kalır.

  • 18kW dış ünite kurulumu için maksimum 9 iç ünite
  • 16kW dış ünite kurulumu için maksimum 7 iç ünite
  • 14kW dış ünite kurulumu için maksimum 6 iç ünite
  • 12kW dış ünite kurulumu için maksimum 6 iç ünite
  • 10,5kW dış ünite kurulumu için maksimum 5 iç ünite
  • 8kW dış ünite kurulumu için maksimum 4 iç ünite

Geniş çalışma sıcaklığı aralığı

Mini VRF Klima Sistemi eksi 15°C ila 43°C arasındaki aşırı sıcaklık değerlerinde kararlı bir şekilde çalışır.

Esnek boru tesisatı tasarımı

Mini VRF, toplamda 100m boru tesisatı uzunluğuna ve dış ünite ile iç üniteler arasında 30m maksimum yükseklik farkına olanak sağlar. İç üniteler arasındaki yükseklik farkı 8m değerine kadar çıkabilir. Bu genel avantajlar, çok gelişmiş sistem tasarılarına olanak sağlar.

Yüksek Verimlilik

Yüksek COP ve EER değerleri

Yüksek performanslı ısı değiştiricisi

Yeni tasarım pencere kanatçıkları ısı-değişim alanını büyütür, hava direncini düşürür, daha fazla enerji tasarrufu sağlar ve ısı değişim performansını arttırır.
Hidrofilik film kanatçıklar ve içine diş açılmış bakır borular, ısı değişim verimliliğini optimum düzeye getirir.
Özel olarak kaplanmış mavi kanatçıklar dayanıklılığı arttırır ve havadan, sudan veya diğer aşındırıcı maddelerden kaynaklanan aşınmaya karşı koruma sağlar, bataryanın kullanım ömrünü uzatır.

Daha kolay Kurulum ve Servis

Kolay montaj

Kolay montaj: Dış üniteler için özel bir alana gerek yoktur. Kolay taşıma: Tüm dış üniteler asansörle taşınabilir, böylece kurulum büyük ölçüde basitleşir ve işçilik ile zaman tasarrufu sağlanır. Mini VRF iç ve dış ünitelerin kurulumu, neredeyse konut amaçlı klima üniteleri kadar kolaydır, bu özellikleri ile küçük ofisler ve mağazalar için ideal bir çözüm sunarlar.

Alan tasarrufu sağlayan tasarım

Mini VRF üniteler daha ince ve daha kompakttır, bunun sonucunda kurulum yerine önemli ölçüde tasarruf sağlanır. Villalar, restoranlar gibi bazı büyük konut amaçlı alanlarda ve hafif ticari binalarda genellikle bir iç üniteden fazlası gerekir, bu durumda birden fazla dış ünite gerekliliği ortaya çıkar. Midea’nın Mini VRF sistemi bu sorunu ortadan kaldırmakta ve binanızın orijinal estetiğini korumaktadır.

Otomatik adresleme

İç ünitelerin adresleri, dış üniteler tarafından otomatik olarak yapılabilir.
Kablosuz kumanda her bir iç ünitenin adresini sorgulayabilir ve düzenleyebilir.

Kurulum sırasında daha elverişlidir

Daha kullanışlı boru tesisatı konektörü – kollara ayırma kutusu

Boru tesisatı işlemlerini kolaylaştıran ve vidalı bağlantıya uygun kollara ayırma kutusu sayesinde daha kolay ve daha güvenli kurulum.
Dış üniteden kollara ayırma kutusuna hem soldan, hem de sağdan havşa bağlantısı ayrılmıştır, montaj yerinde kurulum büyük ölçüde basitleşir.
İki takım boru ölçüsü dönüştürücüsü kollara ayırma kutusu içerisinde paketlenmiştir, boru ölçüsü Φ6.35mm değerinden Φ9.53mm değerine ve Φ12.7mm değerinden Φ15.9mm değerine dönüştürülebilir.

Düşük gürültü

Kollara ayırma borusu doğrusal uzayan tasarıma sahiptir, soğutucu akışkan akışını düzenler ve gürültüyü azaltır. Kollara ayırma kutusu tavana veya bina dışına yerleştirildiğinde, kollara ayırma kutusunun oluşturduğu gürültü yaşam alanlarından uzakta tutulabilir, böylece gürültü seviyesi en aza indirilebilir. Kollara ayırma kutusuna giren ve çıkan tüm boru tesisatı vidalı bağlantılar kullanılarak bağlanır, böylece hızlı ve kolay bir şekilde kurulum yapılabilir.

Lehim gerekmeden hızlı kurulum

Kollara ayırma kutusuna giren ve çıkan tüm boru tesisatı vidalı bağlantılar kullanılarak bağlanır, böylece hızlı ve kolay bir şekilde kurulum yapılabilir.

İç ünite kurulumu
Kollara ayırma kutusu bina dışı yerine tavana monte edilebilir. Yan ve alt kapakların açılmasıyla, devre kartları gibi içeride bulunan bileşenlere bakım için kolaylıkla ulaşılabilir.

Yeni boru tesisatı bağlantı tasarımı

Gelişmiş Teknolojiler

Tamamı DC inverter teknolojisi

Sistemimizin kalbinde, son derece akıllı inverter tarafından sürülen kompresör bulunmaktadır. Bu gelişmiş teknoloji, dış ünitenin çıkışının kontrolü altında olan bölgenin soğutma veya ısıtma taleplerine göre düzenlemesine olanak sağlar. Bu gelişmiş sistem, hassas sıcaklık regülasyonuna ve enerjinin son derece
verimli kullanılmasına olanak sağlar, çevreye etkisinin sınırlandırılmasına önemli ölçüde katkı sağlar.

Verimliliği yüksek DC fan motoru %50’ye varan enerji tasarrufu sağlar.

Gürültüyü azaltan tasarım

Optimum şekilde tasarlanmış fan kanatları ve hava deşarj ızgarası, hava hacmini arttırır ve çalışma gürültüsünü azaltır.

Midea VRF Klima Servis Talebi İçin 0216 336 72 71 nolu Numaradan Bize Ulaşabilirsiniz.